2023/24 - Informace


 

   
23.02.2024

17. Schůzka

Je sucho. Na hokejbalovém hřišti trénink štafet dvojic. Na začátku protažení a běh čtveřic okolo met. Trénink mladší - dvě družstva, starší jedno. Hry s balónem.  Konec kroužku v klubovně - uzlování na čas. Časy se píší na tabuli.

.2024

16. Schůzka

Na začátek klubovna - opáčka na stanovištích - teorie k braňáku,.. Mladší už se učí vše, tedy to co starší:-). Uzlování i na čas. Skoro všichni mladší už umí uvázat všechny uzle!!! Garáž - motání hadic, zapojování hadic, ... Pak sportovní aktivity v parku. Hurá!!! S "humusákem" to bylo prima:-). A na závěr hry v klubovně.

26.01.2024

15. Schůzka

Venku prší, a tak jsme v klubovně. Někteří opět přijeli na kole či koloběžce. Příprava teorie na braňák - topografické značky, požární ochrana, uzlování, trojúhelních hoření, stopy zvířat ... Minizávod po stanovištích v klubovně. Razítkování vstupenek na ples. A opět "Hledej rozdíly".

19.01.2024

14. Schůzka

Klubovna. Přišla nová členka Nela. Příprava na braňák - nové věci a opakování starých na stanovištích v klubovně. Patronem jednotlivých stanovišť jsou starší děti. Učí se u nich mladší. Jedno ze stanovišt´ je i uzlování!!! :-).

Na závěr nová hra - "Hledej rozdíly".
12.01.2024

13. Schůzka

Klubovna - účení se na braňák - praktické ukázky hasičských věcí - výstroje a výzbroje. Rovnou i s věcmi, co má znát dorost:-). Motání hadic.

Oblíbená závěrečná hra kočička. Na závěr - hledání podzemního hydrantu a ukázka, jak to funguje s hydrantovým nástavcem a klíčem.

05.01.2024

12. Schůzka

Hokejbalové hřiště - trénink štafety dvojic, hry. Cestou tam i zpět trénink záchranářské uličky v praxi. V druhé půlce v klubovně uzlování. Všichni umí aspoň 1 uzel !!! Na závěr oblíbená hra - kočička.
08.12.2023

11. Schůzka

Zapnutí vytápění klubovny. Protažení těla:-). Ochutnávka přineseného cukroví. Dárek pro všechny - adventní kalendář. Věci k braňáku - co je dobré mít v evakuačním zavazadle a proč ... probírání jednotlivých věcí. Tvoření a motání - hadic, uzlů:-). A záchranářská ulička - pravidla!!!
02.12.2023 Rozsvícení vánočního stromu - vystoupení
01.12.2023

10. Schůzka

Napadl čerstvý sníh!  Nácvik písně přímo v parku - Callta - Tvůj son vánoční. A to včetně příchodu ... Klubovna - nové věci braňák - co je dobré mít v evakuačním zavazadle a proč ... Tvoření. Tentokrát vánoční strom z vlny - motání a lepení:-)

24.11.2023

9. Schůzka

Na záčatku vytopení klubovny, aby bylo teplo. Klubovna - příprava na braňák dle nových pravidel - záchranářská ulička, evakuační zavazadlo, hovory na centrály ... Zkoušení vánoční písně, tvoření, poslech vánočních písní, ...
10.11.2023

8. Schůzka

Tentokrát pracovní. Úklid listí v okolí hasičárny. Zametání a hrabání listí. Letos poprvé už jen od jedné lípy. Čištění žlábků - lezení po žebříku. Poté nácvik písně na rozsvícení vánočního stromu.  A oblíbené hry.
03.11.2023

7. Schůzka

V klubovně a v garáži - drobně prší. Kartičky - popis nalosovaných pohádkových postav a typografických značek dle netradičního pravidla :-). Motání hadic v klubovně a zapojování hadic do rozdělovače při šedesátkách v garáži, malování obrázků s hasičskou tématikou, ...

Diskuse nad výběrem písně k Rozsvícení vánočního stromu.

28.10.2023 Výlet - Staré Hrady, Zebín, Valdštejnská lodžie, Villa Libosad, aqua centrum v Jičíně
20.10.2023

6. Schůzka

Volnočasová. Připomenutí 5 let od výsadby hasičské lípy - na den přesně. Vycházka k lípě a její zalití, skákání přes překážku na cestě, ... další hry. Vyhodnocení Kosmonoských her a rozdělení odměn. Příprava na výlet.

14.10.2023 Závody v Kosmonosech - Hry mládeže
13.10.2023

5. Schůzka

Volnočasová. Vyhodnocení branného závodu - pochvala za podařený závod. Hry v parku. Tradiční rozvička a následné běžecké kolečko. Vybíjená, pamatovák, fotbal, skákání přes švihadlo, přebíhání pod švihadlem, cukr káva limonáda, ...

Tři družstva na kosmonoské hry.

07.10.2023 Závody v Chudíři - branný závod
06.10.2023

4. Schůzka

Příprava na braňák v okolí hasičárny. Lezení po laně mezi stromy u trafačky, střelecké stanoviště u pole na zadní zahradě, hasící technika v garáži, uzle v kluvovně, topografie a zdravověda před hasičárnou. Naposledy příprava podle starých pravidel, od příště podle nových.

Trénink dle družstev, která pojedou na závody do Chudíře. Zábava s míčem v parku za kapličkou.

Na závěr rozdání odměn z Bítouchova.

23.09.2023 Závody v Bítouchově - požární útok
22.09.2023

3. Schůzka

Hasičárna - úkoly a příprava na braňák. Skupina na závody v Bítuchově - suchá příprava v garáži za jemného mrholení. Pak trénink s vodou na hasičské ploše - 2 pokusy. Nový člen Kuba se učí béčka...

16.09.2023

2. Schůzka

Klubovna - příprava na braňák - uzle, zdravověda, značky... Suchá příprava v garáži na požární útok. Nové děti - Krejčíkovi. Šárka slaví narozky - bonbóny...

08.09.2023

1. Schůzka

Zábavné odpoledne s hasiči - pro děti i rodiče. Na ploše byly připraveny stanoviště na kterých plnily dvojice úkoly s hasičskou tématikou. Střelba ze vzduchovky, překážková dráha, motání hadic, házení hadic, házení míčkem, stříkání na cíl, převlíkačka, motání hadic, stříhání na slepo...Zajištěno bylo občerstvení, zdravé odměny, relaxační zóna, tvořívá dílnička...Vynikající slunné počasí akci přálo- limonáda tekla proudem, ... Akce byla pro veřejnost. Bylo možné přihlásit nové děti do kroužku.

 
 
© www.sdhhrdlorezy.cz - vytvořte si také své webové stránky
počítadlo toplist